Anketa
Myslíte si, že výsledky parlamentných volieb prinesú
Rast životnej úrovne (6%, hlasovalo: 10)
Stagnáciu životnej úrovne (10%, hlasovalo: 18)
Zhoršenie životnej úrovne (84%, hlasovalo: 148)
Novinky
17. Apríl 2012
Boj médií proti nám
Pre to, aby nás dokonale "oblbli", robia maximum,... [viac...]
01. Apríl 2012
Hluk vplýva na biodiverzitu
Stále více studií potvrzuje vliv hluku na změny chování ptáků a... [viac...]
01. Apríl 2012
Bude dýchanie v Česku spoplatnené?
Dýcháte? Plaťte! vzkázal Kalousek Čechům. Vymyslel daň ze vzduchu... [viac...]
28. Marec 2012
Hájenie verejného záujmu, 2,65 miliardy eur patria daňovým poplatníkom a nie politikom a úradníkom.
Hanba našej spoločnosti je, že nie sú peniaze na vyššie platy zdravotných sestier,... [viac...]
13. Marec 2012
Väčšina zvolila istoty.
Voľby sú minulosťou, každodenný život... [viac...]
12. Marec 2012
Gorila po maďarsky.
Nová generácia Maďarov sa dostala do vrcholnej politiky po prevrate... [viac...]
01. Február 2012
Časť vedcov a politikov nesúhlasí s utajovaným obsahom ACTA
Zmluva ACTA podstatným spôsobom obmedzí naše práva a slobody nielen na internete... [viac...]
24. Január 2012
Zomierali nevinné deti.
Akonáhle prišiel pacient do nemocnice, hneď zmizol... [viac...]
22. Január 2012
Ako držia finančníci politický systém v šachu
O současnosti a budoucnosti evropských zemí nerozhodují... [viac...]
10. Január 2012
Svet ovláda úzka skupina ľudí hovorí Karel Gott.
PRAHA - Český spevák Karel Gott odložil... [viac...]

V mene korporácii - všetci v podstate pracujú na jednom cieli, a tým je, že musia maximalizovať zisky, bez ohľadu na sociálne alebo environmentálne dopady.


John Perkins mal záujem o vydanie knihy s názvom Priznanie ekonomického vraha už v 80 rokoch minulého storočia avšak úplatky a hrozby ho vždy presvedčili, aby tak nespravil.  Podľa jeho knihy, kde sa píše o funkcii Johna ako vyjednávača, ktorý mal presvedčiť politických a finančných vodcov rozvojových krajín o tom, aby prijali pôžičky od inštitúcií akými sú Svetová banka a USAID. (Video-ekonomický vrah).

 

„To, čo najviac robíme je, že nájdeme krajinu, ktorá má nejaké zdroje bohatstva, ktoré naše korporácie zaujímajú – napr. ropa. Potom sprostredkujeme tejto krajine veľkú pôžičku cez Svetovú banku alebo jej sesterskú organizáciu. Tie peniaze však nikdy nejdú krajine samotnej. Namiesto toho idú našim veľ-kým korporáciám, ktoré za ne budujú infraštruktúru v danej krajine, elektrárne, priemyselné parky, prístavy ... Veci, z ktorých okrem našich korporácii prosperuje len hŕstka bohatých v danej krajine. Peniaze vôbec nejdú na vecí, ktoré by zlepšili situáciu obyčajných ľudí. Krajine a jej občanom však zostane na pleciach obrovský dlh. Taký obrovský, že sa nedá splatiť. A to je časť plánu – že dlh je nesplatiteľný. A tak v určitom štádiu prídeme my, ekonomický vrahovia, a povieme im: ´Počúvajte, dlhujete nám veľa peňazí, nemôžete splatiť dlh ... Predajte nám vašu ropu, lacno´ ... Predajú ju našim ropným spoločnostiam. ´Alebo nám dovoľte umiestniť vo vašej krajine vojenskú základňu, prípadne pošlite vojakov do niektorej krajiny, kde sa nám to hodí, trebárs Irak. Hlasujte v budúcom hlasovaní OSN´... Donútime ich sprivatizovať energetické strategické podniky a podobne. Sú predané do rúk amerických alebo multinárodných korporácií. Je toho celý kopec.
To je typický spôsob, akým vo svete operuje Svetová banka (SB) a Medzinárodný menový fond (MMF). Uvaliť na krajinu dlh, taký veľký že ho nedokáže splatiť, a potom ponúknuť prefinancovanie tohto dlhu s tým, že zaplatia ešte väčšie úroky. Stanovíte si také podmienky, ktoré v podstate znamenajú, že dotyčná krajina musí rozpredať svoje zdroje. Často to zahŕňa inštitúcie poskytujúce sociálne a verejné služby, niekedy školstvo, systémy výkonu trestu, systém poistenia ...  Všetko ide zahraničným korporáciám. Je to dvojité, trojité i štvorité zovretie".  John Perkins.  (Video-chce to odvahu).

 

Strana zelených - Poukazujú spomienky Johna Perkinsa aj na praktiky pri nevýhodných predajoch ZSE, SSE, VSE, SPP ?,...  Predali majetok štátu v mnoho miliardovej hodnote, zbavili nás rodinného striebra, zatiahli nás do dlhov a citeľnej neistoty, ktoré každým dňom narastajú. Namiesto energetickej slobody máme energetické otroctvo, podporu FVE na strechách rodinných domov nie je možné podporiť, nie sú peniaze a Enel nám predsa elektrickú energiu dodá za "primeranú" cenu. Príkladov by bolo viac. Tí, ktorí poslúžili kapitálu nadnárodných korporácii sedia dodnes v parlamente, majú silnú finančnú popdoru od svojich chlebodarcov a nakoniec ich tam demokraticky poslali samotní voliči. Každé voľby však prinášajú šancu na opravu, zbaviť sa zabehnutého systému a presluhujúcich ......