Anketa
Myslíte si, že výsledky parlamentných volieb prinesú
Rast životnej úrovne (6%, hlasovalo: 10)
Stagnáciu životnej úrovne (10%, hlasovalo: 18)
Zhoršenie životnej úrovne (84%, hlasovalo: 148)
Novinky
17. Apríl 2012
Boj médií proti nám
Pre to, aby nás dokonale "oblbli", robia maximum,... [viac...]
01. Apríl 2012
Hluk vplýva na biodiverzitu
Stále více studií potvrzuje vliv hluku na změny chování ptáků a... [viac...]
01. Apríl 2012
Bude dýchanie v Česku spoplatnené?
Dýcháte? Plaťte! vzkázal Kalousek Čechům. Vymyslel daň ze vzduchu... [viac...]
28. Marec 2012
Hájenie verejného záujmu, 2,65 miliardy eur patria daňovým poplatníkom a nie politikom a úradníkom.
Hanba našej spoločnosti je, že nie sú peniaze na vyššie platy zdravotných sestier,... [viac...]
13. Marec 2012
Väčšina zvolila istoty.
Voľby sú minulosťou, každodenný život... [viac...]
12. Marec 2012
Gorila po maďarsky.
Nová generácia Maďarov sa dostala do vrcholnej politiky po prevrate... [viac...]
01. Február 2012
Časť vedcov a politikov nesúhlasí s utajovaným obsahom ACTA
Zmluva ACTA podstatným spôsobom obmedzí naše práva a slobody nielen na internete... [viac...]
24. Január 2012
Zomierali nevinné deti.
Akonáhle prišiel pacient do nemocnice, hneď zmizol... [viac...]
22. Január 2012
Ako držia finančníci politický systém v šachu
O současnosti a budoucnosti evropských zemí nerozhodují... [viac...]
10. Január 2012
Svet ovláda úzka skupina ľudí hovorí Karel Gott.
PRAHA - Český spevák Karel Gott odložil... [viac...]

Historická skúsenosť ukázala, ani ľavica, ani pravica, sedliacky rozum


Dnešné krízové dni sú výsledkom politiky ľavicových aj pravicových strán, sú dôkazom ich neschopnosti presadiť víziu trvalo udržateľného rozvoja. Sledujúc viacerých ekonomických prognostikov, bankových analytikov a ministrov financií hľadám to, čo mi dnes chýba, sedliacky rozum, jednoduché rozhodnutia, ktoré nás posunú dopredu a ktorým bude každý rozumieť. Bezmocnosť a nezrozumiteľnosť, aj európskej politiky vyjadruje súhrn výrokov a opatrení od začiatku krízy. Všetko to začalo vyjadreniami „Grécko nemá problém“, ktoré sa postupne zmenili na vyjadrenia „Problém Grécka je špecifický a jedinečný“.  Nákaza však pokračovala ďalej a politici tvrdili, že „Portugalsko nie je Grécko“ a neskôr, že „Írsko nie je Portugalsko. Vyberte si.

 

 

 

Ľavicová aj pravicová politika  nás svojou nečinnosťou voči finančnej oligarchii dostala do situácie odkiaľ, bez socializácie strát, teda ich rozloženia medzi nás všetkých, nie je úniku. Doplatíme na politický nihilizmus voči rozvíjajúcej sa extrémnej forme kapitalizmu, zriadenia ktoré stratilo svoj sociálny rozmer  a v mene nenásytného zisku a globalizácie začína viac a viac ovládať naše životy, znečisťuje náš vzduch, vodu, pôdu.   Vlády a daňoví poplatníci minuli v roku 2010  pol bilióna dolárov na podporu výroby a spotrebu fosílnych palív. Minuli sme obrovské vlastné peniaze, aby sme si znečistili svoje životné prostredie. "Ľavo-pravá rozvojová politika podporou využívania fosílnych palív s negatívnym finančným a  ekologickým dopadom. Len zmena môže priniesť Zelené odpovede na riešenie energetických problémov. 

 

Súčasná politická scéna dodnes nedoriešila zásadný hlavolam, kto je pravica, kto je ľavica, kto s kým a kedy bude v akej koalícii,...

 

                   Ktorá krajina komu a koľko dlhuje.

                  Každý dlhuje každému, život na dlh.

 

Zadlžovanie  ľavicou aj pravicou  je dôkazne nesporné, jediný rozdiel je len v technike. Preto dlhodobo pretrvávajúcim problémom, pre ľavicu aj pravicu sú štátne rozpočty začínajúce v mínuse. Mohol by gazda každý rok zasiať, keď sa mu vždy urodí menej, ako zasial?  Politickým a morálnym problémom ľavice aj pravice je tolerovanie bankových derivátov s fiktívnym kapitálom, finančných špekulantov a bezohľadnej politiky nadnárodných korporácií opäť len v mene zisku.  Či vládne ľavica, či pravica, politika v duchu "zvyšovania spotreby" nás zadlžuje hneď dvakrát, cez štátny rozpočet a cez osobné pôžičky, žijeme na dvojitý dlh.  Naši  predkovia takto nehospodárili, mali svoj rozum, preto prežili. Nepotrebovali zložité finančné analýzy, ani hodnotenia od Moody´s, Fitch, či Standard and Poor´s na to, aby vedeli, ako majú gazdovať. Mali svoj sedliacky rozum, na ktorý svetový politici nedorástli. Práve preto je potrebná politická zmena. Situácia je tak vážna, že Angela Merkelová nás už pripravuje na veľmi dlhý beh, to či dobehneme nám nezaručila.  Sedliacky rozum a súčasní politici, to si odporuje, "títo gazdovia" svoje politické prežitie vykúpia peniazmi daňových poplatníkov a na štyri roky majú zasiate. Dnešná doba prináša veľa otáznikov o budúcom usporiadaní politiky a ekonomiky, nemali by sme túto šancu premárniť ( video ).

 

Historická skúsenosť, súčasný bezperspektívny vývoj vo všetkých oblastiach kumulujúcich len neustále sa zvyšujúci dlh, nás núti rozmýšľať denne nad otázkou, "či sme tak dobre zmanipulovaní médiami a zblbnutí konzumom, že múdrosť našich predkov, vďaka ktorej prežili celé generácie nám nie je príkladom a neberieme si ju k srdcu práve v dnešných dňoch?"

 

Ľahkovážne sme prehajdákali všetko čo vyrobili poctivou prácou naši pradedovia a dedovia, neostáva nič iné len tvrdou prácou opäť vytvoriť hodnoty pre nás a naše deti, vrátiť sa k hodnotám našich predkov, ku skromnosti v spotrebe a pokore ku prírode.

 

Strana zelených považuje politiku zavádzania Zelených rozvojových impulzov a vytváranie nových pracovných miest v oblasti Zelených technológií, za politiku zdravého sedliackeho rozumu a za odkaz našich predkov. Zvyšovanie vzdelanostnej úrovne všetkých vekových skupín, podpora výskumu, jeho prepojenie s vývojom a konečné zavádzanie Zelených technológií nám všetkým umožnia zvýšiť kvalitatívne HDP, zlepšiť kvalitu života ozdravovaním znečisteného životného a prírodného prostredia.

 

"Vlády a daňoví poplatníci minuli v roku 2010  pol bilióna dolárov na podporu výroby a spotrebu fosílnych palív" - takúto nezmyselnú politiku pomoci najbohatším korporáciám, zmeníme na politiku pre všetkých.

 

Zastavme nadnárodné korporácie vlastniace ložiská s fosilnými palivami dosahujúce denne VIP zisky, ktoré však vytvárajú na úkor zdravia nás všetkých. Peniaze aj médiá majú tieto korporácie na svojej strane, lebo sú ich majetkom. Pokiaľ budeme ľahostajní voči sebe samým, budú bezohľadne pokračovať v znečisťovaní.  Čistá voda, čistý vzduch a čistá pôda, na to má právo každý bez výnimky, je to základ pre náš zdravý život.  Prečo sa  nepustiť do politickej obhajoby našich práv a hodnôt?  Ani ľavicová, ani pravicová politika, Váš sedliacky rozum je dôležitý.

 

Zelená pre život, zelená pre zdravšiu budúcnosť.